Про заклад
Миколаївська восьмирічна школа заснована у 1976 році як дитсадок-школа. Приміщення будувалось під дитячий садок. Однак він працював лише 2 роки. З 1978 року у приміщенні навчалися учні початкових та середніх класів. Перший випуск учнів 8 класу був у 1982 році.
За період 1976-2019 років заклад змінював назву декілька разів:
- В 1999 році назва «восьмирічна школа» змінена на назву «Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів». В 2006 році повною назвою закладу була «Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Млинівської районної ради Рівненської області», засновником якої була Млинівська районна рада.
- У 2019 році назва «Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Млинівської районної ради» змінена на назву «Миколаївська гімназія Повчанської сільської ради Дубенського району Рівненської області».
За період 1976-2020 років директорами школи були:
- Бугай Василь Якович;
- Кравчук Анатолій Володимирович;
- Бугай Галина Володимирівна;
- Матвійчук Анатолій Петрович;
- Палій Світлана Володимирівна.
З 2021 року директор гімназії Скрипниченко Наталія Ярославівна.
До 2000 року у закладі навчалося від 130 до 100 дітей.
На сьогоднішній час у закладі функціонує: комп’ютерний клас (12 комп’ютерів і 3 ноутбуки), їдальня, комбінована майстерня, 10 класних кімнат. Освітній процес здійснюється в одну зміну.
Виховний процес забезпечує реалізацію Програми національного виховання в закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки. Учні традиційно беруть участь у відзначенні Дня Українського козацтва, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня Революції Гідності та Свободи, Дня Героїв Небесної Сотні, Міжнародного Дня рідної мови, Дня пам’яті та примирення, предметних тижнях, благодійних акціях («Серце до Серця», «Милосердя»). Велика увага у закладі приділяється пропаганді здорового способу життя (інформаційний дайджест «Ми за здоровий спосіб життя», бесіди «Алкоголь, наркоманія – наслідки їхньої дії на особистість» та ін.), та профілактиці правопорушень (уроки відвертого спілкування «Стоп булінг», Місячник правових знань).